Zwój poziomy: Aktualności

Zespół Szkolno - Przedszkolny     w Tłuczani
Kontakt: Tłuczań 157 A, 34 - 114 Brzeźnica, tel.: 33 879 01 08, e-mail: sptluczan@wp.pl

  

NIE MA CZASU NA NUDĘ

Placówki Wsparcia Dziennego w Brzeźnicy filia w Tłuczani działa prężnie, tu nie ma czasu na nudę. Cotygodniowe zajęcia kulinarne sprawiają, że "młodzi kucharze" mają ręce pełne roboty.

Po sałatce owocowej, tostach, gofrach, sałatce warzywnej, racuchach i świątecznych pierniczkach nadszedł czas na pizzę i musli z jogurtem. Podczas tych zajęć dzieci mają okazje nauczyć się przyrządzać posiłki oraz eksperymentować ze smakami. Zazwyczaj okazuje się, że samodzielnie przyrządzone dania bardzo im smakują.

Oprócz kulinariów w świetlicy jest czas na wypróbowanie nowych gier i zabawek. Dużym powodzeniem cieszą się "kalambury", które przysparzają dzieciom wiele radości. Poza tym uczą myślenia i sprawiają wiele frajdy podczas odgadywania haseł. Z nie mniejszym zainteresowaniem uczestnicy zajęć świetlicowych korzystają z pierdzioszka, małpek, milionerów, remika oraz innych gier stolikowych.

W świetlicy nie tylko można wspaniale spędzić czas na zabawie, ale również odrobić zadania domowe. Starsi uczniowie dają dobry przykład młodszym, często pomagają im w nauce. Również wychowawcy starają się poświęcać czas każdemu dziecku, które zwróci się do nich z prośbą o pomoc w opanowaniu trudniejszego materiału z lekcji.

 W ostatnim czasie, gdy pogoda nie sprzyjała na spacery po okolicy i zabawy na świeżym powietrzu dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały filmy o tematyce przyrodniczej, historycznej, a także ekranizacje obowiązkowych lektur.

W wyznaczone przez wychowawców dni, dzieci ze świetlicy mają okazję skorzystać z sali komputerowej. Wówczas w określonym czasie mogą zagrać w szachy, pasjansa lub inne wybrane gry.

Podsumowując można stwierdzić, że w zależności od nastroju dnia, każde dziecko może znaleźć zajęcie dla siebie. Jest to też okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, zdolności. Zajęcia w świetlicy realizowane są poprzez różnorodne formy i metody pracy dostosowane do wieku i możliwości wychowanków. Wychowawcy prowadzą zajęcia, czuwają nad bezpieczeństwem wychowanków, starają się zapewnić im poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.

<< powrót