Zwój poziomy: Aktualności

Zespół Szkolno - Przedszkolny     w Tłuczani
Kontakt: Tłuczań 157 A, 34 - 114 Brzeźnica, tel.: 33 879 01 08, e-mail: sptluczan@wp.pl

  

Świetlica tętni życiem

 Od września w naszej szkole działa Placówka Wsparcia Dziennego połączona z świetlica szkolna w ramach realizacji projektu ,,Mali Giganci.” 

Odnowione sale zyskały bogate wyposażenie, aneks kuchenny, toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, salę komputerową i sprzęt multimedialny.

Uczniowie od porannych do popołudniowych godzin mogą spędzać w niej czas. Świetlica zapewnia profesjonalną opiekę oraz pomoc specjalistów. Podejmowane są na niej różnego rodzaju działania, jednym z nich jest np. wspólne przygotowywanie posiłków, które zaczęło cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Organizujemy gry i zabawy ruchowe, nasi podopieczni mogą rozwijać swoje zdolności podczas zajęć plastycznych z wykorzystaniem rozmaitych technik.  W świetlicy dbamy również o kształtowanie nawyków higienicznych i kultury życia codziennego, zwłaszcza podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Dzieci w przystosowanych dla ich potrzeb miejscach mogą odpocząć po lekcjach, odrobić zadania i świetnie się bawić. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pomoce multimedialne, które w atrakcyjny sposób uczą poprzez zabawę.

Nasza świetlica to miejsce, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie i kreatywnie spędzi czas , ucząc się i rozwijając swoje zainteresowania.

<< powrót