Zwój poziomy: Aktualności

Zespół Szkolno - Przedszkolny     w Tłuczani
Kontakt: Tłuczań 157 A, 34 - 114 Brzeźnica, tel.: 33 879 01 08, e-mail: sptluczan@wp.pl

  

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

14 października 2019 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie Placówki Wsparcia Dziennego przy ZSP w Tłuczani działającej w ramach unijnego projektu „Mali giganci”.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas goście – Pani Jadwiga Kozioł – Przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica oraz Pan Andrzej Jaskiernia – Sołtys Tłuczani.

Na wstępie Pan Dyrektor Mieczysław Chojna powitał przybyłych gości,  rodziców, uczniów, nauczycieli, a szczególnie serdecznie uczniów czekających na pasowanie. Poinformował o inwestycjach, które w ostatnich tygodniach zrealizowano w naszej szkole.   W ramach projektu „Mali giganci” placówka zyskała pięknie wyremontowaną salę przeznaczoną na zajęcia świetlicowe z bogatym wyposażeniem, aneks kuchenny, toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, salę komputerową, sprzęt multimedialny. Dzięki współpracy z Radą Rodziców wykonano remont korytarza oraz pracowni komputerowej, zakupiono szafki dla dzieci na okrycia wierzchnie.

Następnie głos zabrali goście. Pani Jadwiga Kozioł podkreśliła zalety realizowanego   w całej gminie projektu. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, wszystkie szkoły pięknieją, a uczniowie mogą spędzać popołudnia w miłej atmosferze i korzystać z atrakcyjnych pomocy naukowych. Złożyła również życzenia wszystkim pracownikom oświaty, gdyż 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pan Andrzej Jaskiernia przedstawił swoje pomysły na poprawę warunków pracy i zabawy przy szkole w Tłuczani. Wszyscy uczniowie ucieszyli się z planów budowy nowego placu zabaw.

Zanim nastąpiła podniosła chwila ślubowania, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne. Udowodnili, że potrafią śpiewać oraz  recytować wiersze. Mimo tremy związanej z publicznym występem dzieci z lekkością i swobodą poruszały się po scenie, świetnie radząc sobie z mikrofonami. Goście często nagradzali małych artystów gromkimi brawami.

Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia naszej szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze,  ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego ucznia      i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Tłuczani”. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wzruszające życzenia nauczycielom oraz wręczyli im drobne upominki.

Mamy nadzieję, że ten tak uroczysty, a zarazem radosny dzień w życiu pierwszaków, na zawsze pozostanie w ich pamięci. Była to dla nas wszystkich chwila wyjątkowa, wzruszająca i ważna. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a uczniom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

<< powrót