Zwój poziomy: Aktualności

Zespół Szkolno - Przedszkolny     w Tłuczani
Kontakt: Tłuczań 157 A, 34 - 114 Brzeźnica, tel.: 33 879 01 08, e-mail: sptluczan@wp.pl

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dotarliśmy do mety – rok szkolny 2018/2019 przeszedł do historii. 19 czerwca pożegnaliśmy również uczniów klasy ósmej, którzy opuścili progi naszej szkoły.

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji,  odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka i porannego wstawania.

Uczniowie klasy ósmej oficjalnie przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom i koleżankom.  Podczas uroczystości Pani Dyrektor podsumowała mijający rok szkolny i podziękowała za całoroczną pracę uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Następnie przyszła pora na rozdanie świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasistom. Później świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody odebrali najlepsi uczniowie. Pani Dyrektor wręczyła rodzicom ósmoklasistów listy gratulacyjne za wyniki w nauce oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

Nie tylko dla klasy ósmej  zakończył się pewien etap w ich życiu. Także Pani Dyrektor Maria Dąbrowska-Odrobina zakończyła po 22 latach przewodzenie naszej szkolnej społeczności. Swoje podziękowania skierowali do Pani Dyrektor nauczyciele, rodzice i uczniowie. Pożegnaliśmy też Panią Alicję Dankiewicz-Kot, która po 34 latach pracy przechodzi na emeryturę.

Drugą część uroczystości uświetnili uczniowie klasy ósmej, którzy przygotowali specjalną akademię, na której oficjalnie pożegnali się z Panią Dyrektor, nauczycielami, pracownikami szkoły, z młodszymi kolegami i koleżankami oraz z murami dobrze znanej sobie „podstawówki”. Wszystkich wzruszył piękny walc do piosenki Eda Sheerana pt. „Perfect”. Swoich starszych kolegów pożegnali siódmoklasiści, wręczając im pamiątkowe medale.

Tak więc kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie, jednak każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Życzymy wszystkim udanych wakacji, a tym, którzy skończyli naukę w naszej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Tłuczani  życzymy sukcesów w dalszej edukacji.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup nagród książkowych oraz strojów, w których podczas akademii wystąpili uczniowie klasy ósmej.

<< powrót